fbpx

Anne Babalara Filial Atölyeleri

Anne Babalar için hazırladığımız Filial Atölyeleri oyun ve aile danışmanlığının birleştiği psiko eğitimsel bir yaklaşımdır.

Çocuklar yetişkinler gibi kendilerini kelimelerle ifade edemezler ve çoğu zaman duygularıyla baş edemezler. Onlar için kendilerini ifade etmenin, sorunlarla baş etmenin, dünyayı tanımanın ve anlamlandırmanın yolu ise oyundur. Oyun çoçuğun dilidir…

Filial Atölyesi, anne babaya çocuklarıyla nasıl oynayabileceklerini ayrıntılı bir şekilde yaşatarak öğretir. Çocuklarınızla oyun oynayan anne baba iseniz genellikle çocuğun üzerindeki otorite olmaya devam edersiniz. Hep kural koyan kişi ya da çok serbest bırakan kişisinizdir.

Filial Atölyesi,

  • Aileye, çocukla oyun oynarken çocuğu serbest bırakabilmeyi öğretir.
  • Aileye sınırlar koymayı, seçenekler sunmayı, sınır ve seçenekleri etkili bir şekilde kullanmayı öğretir. Ailede sınır ve seçeneklerin uygulanması çocuklara çok iyi gelir. Zamanla çocuk böylece iç görü kazanır.
  • Bu yaklaşım hem tedavi edici hem de önleyici bir yaklaşımdır.
  • Bu atölyenin en güçlü yanı, anne babalara beceriler kazandırması ve sonrasında onların bunu diğer çocuklarıyla da kendi başlarına uygulayabilmesidir.
  • Bir diğer faydası da, aile içi iletişimi güçlendirerek evlilikleri olumlu yönde etkilemesidir. Aile olarak çocuğunuzla ilgili yaşadığınız problemler azalınca eşinizle, çocuğunuzun problemlerinden kaynaklanan gerginliklerinizde azalır dolayısıyla hoşgörünüz artar. Zamanla eşinizle olan ilişkinizde de olumlu yönde değişimler fark edersiniz.

Not:  Kazanımların ailenize yansıması için bu atölyeye her iki ebeveynin katılımı tavsiye edilir, fakat tek kişide katılabilir. Belirtilen fiyat aile başına katılım fiyatıdır. Çift olarak katıldığınızda da aynı ücret ödenir, arttırılmaz.

Etkinlik en az 4, en fazla 8 aile ile gerçekleşir.