fbpx

Filial Gruplar

Oyun ve aile danışmanlığının birleştiği psiko-eğitimsel bir yaklaşımdır.

Çocuklarınızla oyun oynayan anne baba iseniz genellikle çocuğun üzerindeki otorite olmaya devam edersiniz. Hep kural koyan kişi yada çok serbest bırakan kişisinizdir.

Filial Gruplarımıza Katılırsanız Neler Kazanırsınız?

* Filial Grup Çalışması, anne babaya çocuklarıyla nasıl oynayabileceklerini ayrıntılı bir şekilde yaşatarak öğretir.

* Filial Grup Çalışması, aileye çocukla oyun oynarken çocuğu serbest bırakabilmeyi öğretir.

* Filial Grup Çalışması, aileye sınırlar koymayı, seçenekler sunmayı; sınır ve seçenekleri etkili bir şekilde kullanmayı öğretir. Sınırlar çocuklara çok iyi gelir. Zamanla çocuk iç görü kazanır.

* Bu yaklaşım, hem ilişkiyi iyileştirici hem de yeni sorunları önleyicidir. Bu çalışma öncesinde fark etmediğiniz bir çok konuyla ilgili gelişim sağlarsınız.

* Filial Grup Çalışmasının  en güçlü yanı, anne babalara bir çok beceri kazandırması ve sonrasında onların bunu diğer çocuklarıyla da kendi başlarına uygulayabilmesidir.

* Filial Grup Çalışmalarının en önemli faydalarından biri de aile içi iletişimi güçlendirerek evliliğinizi olumlu yönde etkilemesidir.

* Aile olarak çocuğunuzla ilgili yaşadığınız problemler azalınca, eşinizle, çocuğunuzun problemlerinden kaynaklanan gerginlikleriniz de azalır dolayısıyla hoşgörünüz artar. Zamanla eşinizle olan ilişkinizde de olumlu yönde değişimler fark edersiniz.

Not; Kazanımların ailenize yansıması için çocuğun her iki ebeveyninin de katılımı tavsiye edilir.